کاربرد رنگ پودری

رنگ پودری یا رنگ الکترواستاتیک رنگ های پر کاربردی هستند. این نوع رنگها ( پودری)  نسبت به رنگهای  مایع از مزایای بسیار بشتری برخوردارند. ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارند به طوری که در سطوح فلزی و غیر فلزی میتوان به راحتی  از این رنگ ها  استفاده کرد. از این رنگ می‌توان در استفاده های  صنعتی مختلفی از جمله بدنه‌ی رنگ بیرونی قابلمه ، رنگ های بخاری  و سطوح غیر فلزی مثل چوب و ام دی اف استفاده کرد. و همچنین برای لوازم  آشپزخانه مانند ماشین ظرف شویی ، لباسشویی، ساید بای ساید ، یخچال و فریزر نیز از این روش پوشش (رنگ الکترواستاتیک) استفاده کرد، البته که برای رنگ آمیزی دیوار های ساختمان نیز کارایی بالایی دارند. ما قبلا نیز در مورد کاربرد های رنگ پودری توضیخ داده ایم ولی بدلیل سوالات زیادی که وجود دارد سعی کردیم اطلاعات تکمیلی در این زمینه ارائه کنیم.

انواع رنگ پودری

رنگ های پودری انواع محتلفی دارند. زیبایی این رنگ های و یکدست بودن آنها میتواند نظر هر مخاطبی را به خود جلب کند. رنگ دیاموند در مطلبی بصورت کامل در مورد انواع رنگ های پودری توضیح داده که میتوانید با مراجعه به ان اطلاعات بیشتری در این مورد بدست آورید.

رنگ های پودری مزایای بیشماری دارند و میتوانید باخیالی آسوده از این نوع پوشش رنگ استفاده کنید زیرا این رنگ ها دوستدار طبیعت هستند و کمترین آسیب را به آن وارد میکنند.


اگر بخواهیم کمی بیشتر درمورد کاربرد رنگ پودری الکترواستاتیکی در صنایع مختلف صحبت کنیم با ید بگوییم این رنگ ها کاملا حائز اهمیت است زیرا به دلیل عدم نیاز به حلال ها و همچنین سازگاری بسیار خوبی که  با محیط زیست دارد و همچنین امکان بازیافت و مصرف مجدد آن به دفعات از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه میباشد. رنگ های  پودری الکترو استاتیکی که به آن رنگ کوره ای نیز میگویند ، از جهات  دیگر نیز دارای مزایایی بوده که مهمترین مزیت آن ها، بهداشت انسانی و  صرفه جویی در انرژی و زمان میباشد . اگر بخواهیم بطور خلاصه در مورد  کاربرد رنگ پودری الکترواستاتیکی بگوییم باید استفاده آن  را در صنایع مختلف بیان کنیم  که میتوان از صنعت فلزی مانند آلومینیوم ، صنعت ساختمان و خودرو سازی- مبلمان های فلزی و باغی ،  ماشین آلات کشاورزی  دربهای اتوماتیک و  استیل ، قفسه سازی ،  لوازم برقی و الکترونیکی مانند  تابلوهای  برق –، انواع پروفیل آلومینیوم ، رادیاتور و  شیرآلات و همچنین ظروف تفلون و لوازم خانگی و یا حتی دوچرخه و موتور سیکلت ، ابزار الات صنعتی ، جعبه آتش نشانی ، ظروف فلزی ، تجهیزات اداری و و و بسیاری موراد دیگر  نام ببریم.