پنج مزیت برتر رنگ آمیزی الکترواستاتیک پودری

مزایای رنگ آمیزی الکترواستاتیک پودری  ناشی از فناوری است که از اصول الکترواستاتیک استفاده می کند. ترکیبی از تجهیزات کاربرد رنگ و فناوری فرمول رنگ، توانایی ها را برای بازیابی دارایی های تجاری، صنعتی و سازمانی متحول کرده است.

به دلیل نوآوری در فناوری در طول هشت دهه، می توانید مزایای زیر را در انتخاب روش و نوع رنگ آمیزی خود جهت ترمیم به جای دور انداختن یا جایگزینی اقلام با ارزش یا گران قیمت بکار بگیرید:

1-  کاهش رنگ هدر رفته

وقتی می شنوید که متخصصان نقاشی و ترمیم در مورد فرآیند رنگ آمیزی الکترواستاتیک صحبت می کنند، می شنوید که آنها اغلب از رنگ به عنوان "پوشش" یاد می کنند. وقتی فرآیند رنگ‌آمیزی الکترواستاتیکی را تماشا می‌کنید و چگونه ذرات رنگ روی سطح می‌پیچند در حالی که سمپاش در گوشه‌ها و منحنی‌ها حرکت می‌کند، متوجه خواهید شد که چرا.

این کیفیت بسته‌بندی رنگ است که میزان رنگدانه‌ای را که می‌چسبد و سپس به سطح می‌پیوندد را به حداکثر می‌رساند و مقدار رنگی را که هدف را از دست می‌دهد کاهش می‌دهد. راندمان انتقال یا درصد رنگ مورد استفاده بدون ضایعات، درصد بالایی از مقدار بارگذاری شده در سمپاش است.

این کاهش ضایعات می تواند به صرفه جویی در هر گالن رنگ بین 25 تا 75 دلار باشد، بسته به روش دیگری که با فشار بالا یا هوا کمک می کند فرآیند پوشش الکترواستاتیک جایگزین می شود.

2- سطحی صاف و بدون درز با رنگ الکترواستاتیکی که جدید به نظر می رسد:

کیفیت پرداخت قابل دستیابی با استفاده از رنگ الکترواستاتیک می تواند واقعاً یک تأسیسات را با گذشت چند سال از عمر آن جدید به نظر برساند. و این یعنی تمام آنچه که هدف شما از رنگ آمیزی است.

3- رنگ‌آمیزی سریع و زمان‌های خشک شدن :

این مورد زمانی خوب درک میشود که شما برای انجام فرایند رنگآمیزی زمان زیادی نداشته باشید و باید خیلی سریع کار را انجام دهید. مشابه روش‌های پاشش هوا، فرآیند الکترواستاتیک باعث می‌شود که رنگ به سرعت اعمال شود. رنگ اعمال شده به صورت الکترواستاتیک سریعتر از روش های اسپری مرطوب خشک می شود و به کوره های با حرارت بالا نیاز ندارد. دیگر لازم نیست هفته‌ها منتظر بمانید، زیرا اتاق‌هایی که به‌طور موقت از کار افتاده‌اند یا دود دفع می‌شود. کسب و کار عادی می تواند ظرف چند روز از سر گرفته شود.

4- پایانی بادوام برای استفاده پرترافیک و سنگین:

زمانی که نیاز دارید بسرعت عملیات رنگ آمیزی را انجام دهید و کیفیت را نیز حفظ کنید تنها راه شما استفاده
خواص اتصال ممکن با فرآیند الکترواستاتیک باعث محافظت قوی در برابر خوردگی، سایش آب و هوا و استفاده زیاد می شود. دوام می تواند به ویژه در جایی که دارایی های شما در معرض رطوبت و رطوبت داخل یا خارج از خانه قرار می گیرد ارزشمند باشد.

5- صرفه جویی کلی در پول و زمان:

دفعه بعد که به فکر دور انداختن اقلامی هستید که هنوز کاربردی هستند اما «قدیمی به نظر می رسند»، در نظر بگیرید که یک پیمانکار متخصص در رنگ آمیزی الکترواستاتیک نگاهی بیندازید. ممکن است متوجه شوید که ترمیم یک گزینه مناسب است. پوشش مناسب رنگ می تواند سرمایه گذاری اصلی شما را افزایش دهد و از یک کالای با ارزش برای سال ها محافظت کند.