خرید رنگ پودری


برای خرید رنگ پودری ابتدا باید از کیفیت تمام شده محصول اطلاع پیدا کنیم. ما در دیاموند سعی داریم تا شما را با تمامی جهات فروش رنگ پودری آشنا کنیم تا بتوانید براحتی رنگ مورد نیاز خود را تامین نمائید. در ابتدا به مواردی که باعث افزایش عملکرد و راندمان می انجامد میپردازیم:

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از انواع رنگ کوره ای برای رنگ آمیزی سطوح فلزی، راندمان بالای این نوع مواد است. رنگ های الکترواستاتیک در مقایسه با سایر انواع رنگ و پوشش های صنعتی، راندمان عملکردی بالاتری دارند. دلیل آن هم کاملاً مشخص است. ذرات رنگدانه پودری به روش الکتروشیمیایی بر روی سطوح فلزی قرار می گیرند؛ نتیجه رنگ آمیزی با رنگ کوره ای، ظرافت بالا، زمان کوتاه برای خشک شدن و ایجاد یک سطح بی عیب و نقص خواهد بود. این روش به ویژه برای رنگ آمیزی مبلمان فلزی، بدنه خودرو و لوازم خانگی به عنوان پوشش نهایی، اهمیت بیشتری دارد.

حتماً تا به حال شاهد آن بوده اید که لباس های پشمی یا سطوح پلاستیک قادرند پُرزها یا موها را به خود جذب کنند؛ این دقیقاً به خاطر وجود ذرات باردار بر روی سطح پلاستیکی یا پشمی است که می تواند ذرات دیگر را جذب کند. این پدیده درست همان چیزی است که در روش رنگ آمیزی با رنگ کوره ای رخ می دهد. به این ترتیب، اساس روش رنگ آمیزی الکترواستاتیکی را می توان اِعمال یک پوشش مناسب رنگ بر روی سطوح فلزی دانست که ناشی از قانون جذب میان ذرات باردار مثبت و منفی است.

یکی دیگر از مواردی که در خرید رنگ پودری موثر است قیمت ان و نحوه پرداخت می باشد که اکثر کارفرمایان را وادار میکند تا بدنبال شرایط خوب باشند تا بتوانند براحتی به تهیه این نوع رنگ بپردازند. ما در دیاموند تمام تلاش خود را بکار میگیریم تا شرایط را برای خرید شما سهلو آسان کرده و بتوانید در رونق صنعت سهمی ایفا کنیم.


شیوه استفاده از رنگ های پودری یکی از عوامل دخیل در نتیجه مطلوب این پوشش ها بشمار میرود. امروزه برای استفاده از رنگ الکترواستاتیک ذرات و رزین خشک با رنگ مورد نظر مشتری ترکیب می شود و پس از آن به کمک تفگ مخصوص به سطوح مورد نظر پاشیده میشود. در هنگام پاشیدن رنگ بر ریو سطح مورد نظر با توجه به اینکه رنگ دارای بار مثبت و جسم مورد نظر به دلیل اتصال یافتن به زمین به کمک سیم ارت دارای بار منفی شده است رنگ به خوبی به سطح جسم چسبیده و باعث پوشیده شدن سطح آن می شود. پس از اینکه رنگ آمیزی به کمک رنگ الکترواستاتیک انجام شد می بایست برای تثبیت رنگ بر روی جسم مورد نظر آنرا درون کوره ای با درجه مشخص و در مدت زمان معینی قرار داد.

شاید رنگ آمیزی به کمک رنگ الکترواستاتیک به ظاهر ساده باشد اما برای اینکه فرایند رنگ آمیزی به خوبی پیش رود می بایست مراحل مختلفی را انجام دهید که از جمله این موارد می توان به چربی گیری و آبکشی گرم، فسفاته آهن و کروماته، آب کشی سرد و سیلر کروماته  اشاره نمود. پس از انجام رنگ آمیزی به کمک رنگ پودری جسم مورد نظر می بایست به مدت 13 دقیقه در کوره تحت دمای 200 درجه سانتی گراد قرار گیرد تا رنگ پودری به خوبی بر روی آن ثابت شود.

موارد مصرف  رنگ پودری :

از خدمات رنگ پودری و رنگ الکترواستاتیک می توان بر روی انواع سطوح فلزی و غیر فلزی استفاده نمود. در حال حاضر از رنگ پودری هم به عنوان رنگ پوششی و هم رنگ تزئینی استفاده میشود. این نوع رنگ ها بدلیل موارد بالای مصرف بسیار پر کاربرد هستند و ما اماده ایم تا همکاری لازم برای تامین انواع رنگ های پودری را با کارفرمایان داشته باشیم  .