مزایای رنگ پودری الکترواستاتیک

رنگ های الکترواستاتیک با پیشرفت تکنولوژی و صنعت رو به رشد در دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این نوع رنگ ها بدلیل خروجی بسیار تمیز و شفاف در اکثر موارد جایگزین رنگ ها سنتی شده اند و امروزه میتوان بعنوان رنگ مرجع از آنها یاد کرد. دیاموند در این مطلب سع دارد با ارائه مزایای رنگ های الکترواستاتیک و کاربرد آن در صنعت این نوع رنگ را بشما معرفی نماید.

دلایل زیادی وجود دارد که ما در این بخش چهار دلیل اصلی برای استفاده از رنگ پودری به جای رنگ مایع را بشما معرفی میکنیم:

-         کاهش انتشار VOC

-         پوشش در برابر خوردگی و نور آفتاب

-         کاهش هزینه های تولید

-         بهبود ایمنی کارکنان

پوشش رنگ پودری الکترواستاتیک دوستدار محیط زیست می باشد و عملا بدون آلودگی است؛ بر خلاف رنگ مایع در پوشش پودری از هیچ حلالی استفاده نمی شود، بنابراین تنها مقدار ناچیزی VOC در هوا آزاد می شود و علاوه بر این پودر استفاده نشده و پراکنده شده می تواند بازیابی شود و مجدد مورد استفاده قرار گیرد؛ بنابراین ضایعات رنگ پودری در کمترین حد ممکن است و می تواند به راحتی و با خیال راحت دفع شود.

به دنبال خرید رنگ پودری برای محصولات خود باشید. رنگ پودری الکترواستاتیک دیاموند.


     
پوشش پودری یک فرایند تمیز است؛ در واقع یکی از عناصر اصلی در کسترش استفاده از رنگ پودری اجرای قوانین سخت گیرانه در کنترل آلودگی هوا در طول 30 سال گذشته بوده است. علاوه بر این استفاده از رنگ پودری به طور کلی هزینه های عملیاتی را پایین می آورد. به عنوان مثال رنگ پودری پراکنده شده در هوا بعد از پاشش توسط دستگا می تواند بازیابی شده و مجدد مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشش رنگ پودری در حال حاضر در هزاران محصول یافت می شود که هر روز با آن تماس داریم، از بولدوزر ها و اره های چوبی گرفته تا دستگاه قهوه، کابینت کودک، یخچال، سطل زباله و هزاران وسیله دیگر که از پوشش رنگ پودری در آنها استفاده شده است؛ پوشش رنگ پودری از سخت ترین و سخت ترین ماشین آلات و قطعات خانگی که به طور روزانه استفاده می شوند محافظت می کند.


      
نتیجه انتخاب یه محصول از مشتقات رنگ پودری این است که آن را جذاب تر، با دوام تر و با کیفیت بالا تر در دسترس قرار می دهد ، طبق گزارش وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا از دست دادن سالیانه محصول بر اثر خوردگی در این کشور ده میلیارد دلار است که پوشش رنگ پودری میتواند این رقم را به شدت کاهش دهد.

پوشش های پودری همگن، منسجم و بدون نیاز به حلال ها است؛ بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این یکی از دلایلی است که پوشش رنگ پودری نسبت به رزین های مایع از مقاومت بیشتری برخوردار است

یک نمونه از عملکرد برتر رنگ پودری  به نسبت رنگ مایع توسط یک سازنده باکس باطری فولادی برای کامیون های الکتریکی گزارش شد، او دریافته بود که حتی رنگ مایع با کیفیت خیلی بالا نیز فقط برای شش ماه دوام می اورد و رنگ روی باطری خراشیده شده و از بین می رود و اسید باطری از زیر باعث از بین رفتن رنگ مایع روی باکس می شود که در پوشش رنگ پودری در برابر این اسید مقاومت خیلی بیشتری از خود نشان می هد.

برای رسیدن به ضخامت کافی برای مقاومت در برابر خوردگی لازم است در رنگ های مایع از دو مرحله رنگ آمیزی عبور کرد که در پوشش الکترواستاتیک ضخامت از 40 تا 70 میکرون می تواند در یک بار پاشش استفاده شود و این نیاز به دو بار پاشش را حذف می کند.

یک تولید کننده قطعات خودرو با سیستم رنگ مایع یک آزمایش 96 ساعته در اسپری نمک را انجام داد که بعد از تبدیل به یک پوشش رنگ پودری این زمان به بیش از 400 ساعت در همان آزمایش ارتقاء پیدا کرد.


    عدم استفاده از ترکیبات آلی فرار و حلال های آلی
    حداقل گازهای خروجی از کوره پخت  رنگ
    کم بودن ضایعات و دور ریز هنگام فرایند تولید و مصرف
    عاری بودن از فلزات سنگین و غیر سمی بودن این محصولات

همگی دلایلی هستند که رنگ های پودری را از نظر زیست محیطی یک پوشش برتر معرفی می کند.

کاهش قطعات مرجوعی: بسیاری از شرکت های تولیدی که طی سال های اخیر خط رنگ آمیزی قطعات خود را از رنگ مایع به پودری تغییر داده اند، اذعان می دارند که گاهی تا 15 درصد از محصولاتی که با رنگ های مایع رنگ آمیزی شده بودند، به علت داشتن ایراد رنگ مرجوع می شدند، حال آنکه این نسبت در مورد رنگ پودری تا 1%کاهش پیدا کرده است.

یکی از ویژگی های مهم اغلب  کمتر به آن توجه میشود خشک شدن سریع این نوع رنگ است.

خشک کننده سریع:

یکی از قابل توجه ترین مزایای رنگ آمیزی الکترواستاتیک این است که سیستم های پوشش اغلب به طور کامل یک شبه خشک می شوند. بنابراین، مشاغل می توانند از روز بعد فعالیت خود را از سر بگیرند. پیمانکاران نقاشی پرفورمنس نیز برای به حداقل رساندن اختلال و خرابی، حتی پس از ساعت کاری و در تعطیلات آخر هفته، آماده کار در شرایط راحتی شما هستند.

علاوه بر این، رنگ آمیزی الکترواستاتیک نسبت به سایر روش های اعمال رنگ، که همچنین از بارهای الکترواستاتیکی برای جذب محصولات پوششی به سطوح فلزی استفاده می کنند، تطبیق پذیرتر است. به عنوان مثال، بر خلاف پوشش پودری، رنگ آمیزی الکترواستاتیک نیازی به عملیات بعدی ندارد، مانند قرار دادن اجزای فلزی که برای پخت در کوره های مخصوص پوشش داده شده اند. این باعث می شود رنگ آمیزی الکترواستاتیک برای طیف گسترده ای از کاربردهای در محل مناسب باشد.

حداقل اسپری بیش از حد:

از آنجایی که رنگ آمیزی الکترواستاتیک نرخ انتقال 98 درصد محصولات رنگ را به سطوح فلزی تضمین می کند، باعث می شود که اسپری محدود و بدون پاشش بیش از حد باشد. این کارایی به این معنی است که ترکیبات آلی فرار کمتری (VOCs) در هوا منتشر می شود.

از آنجایی که انتشار کمتر VOC منجر به کاهش آلودگی هوا می شود، رنگ آمیزی الکترواستاتیک یک جایگزین عالی برای پروژه های نقاشی دوستدار محیط زیست است. علاوه بر سازگاری با محیط زیست و رعایت مقررات سختگیرانه VOC، پوشش‌های الکترواستاتیک آکریلیک مدرن، پوشش‌های جذاب و بادوام را برای کاربردهای مختلف ارائه می‌کنند.

پایان های کارخانه ای:

رنگ آمزیزی الکترواستاتیک با توجه به کیفیت و کارایی پوشش،  اغلب بهتر از سایر گزینه های پوشش فلزی قابل استفاده در محل عمل می کند. هنگامی که محصولات پوشش دهی به صورت الکترواستاتیک اعمال می شوند، ذرات رنگ یک پیوند قوی با زیرلایه ایجاد می کنند و یک سطح صاف و با کیفیت بالا را بدون هیچ گونه اثر قلم مو، چکه یا حباب ایجاد می کنند. کیفیت و یکدستی کار نهایی شما را شگفت زده خواهد کرد.

اما رنگ آمیزی الکترواستاتیکی که توسط پیمانکاران باتجربه نقاشی  انجام می شود، نه تنها یک پوشش بی عیب و نقص بر روی هر قطعه و سازه فلزی ارائه می دهد. همچنین عملکرد پایدار را در کاربردهای مختلف تضمین می کند که مشابه عملکرد پوشش های موجود در کارخانه ها است.

محصولات پوششی ویژه ای که به صورت الکترواستاتیک اعمال می شوند نیز سطحی غیر متخلخل را ایجاد می کنند که در برابر محلول های تمیز کننده و ضد عفونی کننده های رایج غیر قابل نفوذ است و می تواند از تکثیر پاتوژن های قارچی و باکتریایی جلوگیری کند. در نتیجه می توان از این پوشش ها در تاسیساتی که نیاز به شرایط بهداشتی و بهداشتی دارند استفاده کرد.

دوام بیشتر:

استفاده حرفه ای از پوشش های الکترواستاتیک، انعطاف پذیری آن ها را در برابر محیط های سخت بهبود می بخشد، مشروط بر اینکه بسترها به درستی آماده شوند و محصولات پوششی مناسب برای هر کاربرد مشخص شده باشند. به عنوان مثال، روش الکترواستاتیک را می توان برای اعمال محصولات اپوکسی دو جزئی استفاده کرد که به اندازه کافی سخت هستند تا در شرایط عملیاتی سخت مقاومت کنند.

مقرون به صرفه بودن:

از آنجایی که رنگ آمیزی الکترواستاتیک دارای اثر پیچیده ای است، به طور موثری از خوردگی بر روی اجزای فلزی جلوگیری می کند و عمر مفید آنها را افزایش می دهد. در نتیجه، این روش استفاده از رنگ می تواند در دراز مدت صرفه جویی زیادی ایجاد کند. همچنین استفاده از محصولات پوشش دهی با تجهیزات رنگ آمیزی الکترواستاتیک به کار و مواد کمتری نیاز دارد.

رنگ آمیزی الکترواستاتیکی که توسط متخصصان مجرب ما انجام می شود، باعث می شود که هر قطعه فلزی به پایان برسد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند رنگ آمیزی الکترواستاتیک و مزایای آن برای تاسیسات تجاری و صنعتی، همین امروز با ما تماس بگیرید.